طراحی کابینت کرج

طراحی کابینت کرج

طراحی کابینت کرج برای طراحی کابینت آشپزخانه، باید به نیازهای و سبک زندگی شما توجه شود تا بتوان بهترین طراحی را برای آشپزخانه‌ی شما انجام داد. طراحی کابینت، نیاز به دقت و دانش فنی در زمینه طراحی، معماری، مهندسی و تولید دارید در ادامه چند مورد از نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه را برای شما مطرح می‌کنیم

طراحی کابینت کرج
طراحی کابینت کرج
طراحی کابینت کرج
طراحی کابینت کرج
طراحی کابینت کرج
طراحی کابینت کرج
طراحی کابینت کرج
طراحی کابینت کرج
طراحی کابینت کرج

قبلی
بعدی

مراحل طراحی کابینت کرج

 • تعیین نیازها و محدودیت‌ها: ابتدا باید نیازهای خود را برای کابینت مشخص کنید، از جمله فضای موجود، تعداد و اندازه کالاها، نیاز به قفسه‌بندی، ظاهر و سبک دلخواه و هزینه.
 • طراحی اجرایی: در این مرحله، باید جزئیات فنی مانند ابعاد، مواد،
  سازماندهی درونی و اتصالات را بررسی کنید و مدل کامل کابینت را طراحی
  کنید.
 • تولید: در این مرحله، کابینت بر اساس طرح ساخته می‌شود. توجه به جزئیات و انتخاب مواد مناسب، در این مرحله بسیار مهم است.
 • نصب: در این مرحله، کابینت نصب می‌شود. این شامل برش، نصب اتصالات، بررسی کیفیت و نصب در محل مورد نظر شما است.پیشنهاد می کنیم طراحی کابینت اشپزخانه خود را به چیکاگروپ بسپارید.چیکاگروپ با داشتن تیمی مجرب از طراحان و متخصصان دکوراسیون داخلی شما را در تمام مراحل طراحی ،تولید و نصب بهترین کابینت همراهی می کنند.

انواع دیگر کابینت عبارتند از:

 • کابینت فلزی
 • کابینت چوبی
 • کابینت نئوپانی
 • ممبران
 • پی وی سی
 • ملامینه

در طراحی کابینت آشپزخانه خود این نکات را حتما در خاطر بسپارید:

1- پیش از هرچیز، ابعاد آشپزخانه را بررسی کنید و بر اساس فضای موجود،
کابینت را طراحی کنید. باید به فضای آشپزخانه و مساحت کف و دیوارها توجه
کنید تا کابینت شما به درستی جای گیری کند.

2- باید به نوع و تعداد دستگاه‌های آشپزخانه توجه شود. در طراحی کابینت
باید فضای کافی برای جایگاه هر دستگاه را در نظر گرفت.

3- در طراحی کابینت آشپزخانه باید به نحوه‌ی استفاده از فضا توجه کرد و
فضای ذخیره‌سازی را با توجه به نوع و تعداد کالاهای مورد استفاده
آشپزخانه طراحی کرد.

4- برای طراحی کابینت آشپزخانه، باید به جزئیاتی مانند نوع مواد استفاده
شده و نوع درب‌ها و دستگیره‌ها توجه کرد. انتخاب مواد مقاوم و ضد آب در
طراحی کابینت آشپزخانه بسیار مهم است.

5- نورپردازی در طراحی کابینت آشپزخانه نیز بسیار مهم است. بهتر است برای نصب کابینت آشپزخانه از چراغ‌های قوه و مناسب برای محیط آشپزخانه استفاده کنید.

 1. طراحی کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک

  این سبک از طراحی ۳ زیر مجموعه به نامهای (تمام چوب، روکش چوب و ممبران) دارد که هریک مشخصه ها و زیبایی مخصوص به خود را دارند.

 2. طراحی کابینت آشپزخانه سبک مدرن

  این سبک از طراحی نیز ۳ زیر مجموعه به نامهای (های گلاس، ملامینه و های گلاس فرامید) دارد که هریک مشخصه ها و زیبایی مخصوص به خود را دارند.

اصول طراحی کابینت های گلاس

کابینت مدرن های گلاس یا high gloss نوع جدیدی از کابینت ها می باشند که روکشی شفاف و براق بروی درب آنها کشیده می گردد. این روکش باعث می شود نور از سطح کابینت ها بازتاب یابد و به همین خاطر درب های کابینت بعنوان منبع روشنایی در آشپزخانه نیز بکار می روند.
این روش در آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب است خصوصا اگر کابینت های گلاس برنگ سفید انتخاب گردد، زیراباعث روشن شدن محیط آشپزخانه شده و فضای آنرا از چیزی که هست بزرگتر نشان می دهد. کابینت مدرن های گلاس نیاز به مراقبت بیشتری دارند زیرا سطح آنها خط و خش را بخود جذب می نماید.

منظور از طراحی سه بعدی یا ۳D کابینت چیست؟

وقتی شما قصد سفارش و خرید کابینت برای منزل خود را دارید با کمک کارشناسان و طراحان می توانید قبل از خرید یا سفارش کابینت  آشپزخانه و کابینت ها و محیط آشپزخانه را به صورت سه بعدی ببینید، در این طرح های سه بعدی اندازه ها دقیق است و به شما در انتخاب رنگ هم کمک می کند. قیمت این طرح ها در دفترهای طراحی و معماری بین صد تا پانصد هزار تومان است. حالا نکته جالب تر اینکه مجموعه نوین کابین تا اینجای کار رو برای مشتریان کاملا رایگان انجام میده و برای اندازه گیری و طراحی سه بعدی (۳D) هیچ هزینه ای از مشتریانش دریافت نمیکند.
سبکهای طراحی کابینت آشپزخانه

بسیار اهمیت دارد که بدانید چه رنگ و چه طرحی برای متراژ آشپزخانه شما مناسب است اما به طور کلی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از نظر سبک و متریال ۲ سبک اصلی با ۶ متریال زیر مجموعه وجود دارد که پایه اصلی طراحی بوده و به شرح زیر می باشد:

 1. طراحی کابینت آشپزخانه سبک کلاسیکاین سبک از طراحی ۳ زیر مجموعه به نامهای (تمام چوب، روکش چوب و ممبران) دارد که هریک مشخصه ها و زیبایی مخصوص به خود را دارند.
 2. طراحی کابینت آشپزخانه سبک مدرناین سبک از طراحی نیز ۳ زیر مجموعه به نامهای (های گلاس، ملامینه و های گلاس فرامید) دارد که هریک مشخصه ها و زیبایی مخصوص به خود را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره