طراحی داخلی کرج

طراحی داخلی کرج

طراحی داخلی کرج یک عملیات پویا و خلاقانه است که برای ایجاد فضاهای زندگی و کاری مناسب برای افراد به کار می‌رود.

طراحی داخلی فرآیندی است که در آن فضای داخلی یک ساختمان طراحی و اجرا می‌شود. طراحی داخلی به معنی بهینه کردن استفاده از فضاها، بهبود کیفیت زندگی و افزایش کارایی در فضاهای داخلی است. این فرآیند شامل مجموعه‌ای از تصمیمات مهم است که برای ایجاد یک فضای داخلی مناسب باید انجام شود.

تاریخچه حرفه ای طراحی داخلی کرج

در سالیان گذشته از حرفه طراحی داخلی به صورت غریزی در پروسه ساختمانی مورد استفاده قرار داده می شود این حرفه بعد از توسعه جامعه و به وجود آمدن پیچیدگی های حرفه ی معماری و به واسطه توسعه فرایند های صنعتی ایجاد گردید. پیگیری استفاده موثر از فضا به توسعه این حرفه در حال حاضر بسیار یاری رسانده و امروزه به عنوان یکی از شاخه های اصلی هنر شناخته می شود.

چند موضوع مهم در طراحی داخلی

1- شناسایی نیازهای کاربران

طراحی داخلی با شناسایی نیازهای کاربران شروع می‌شود. برای بهترین طراحی، باید نیازهای کاربران را به خوبی درک کرد و با استفاده از روش‌های مختلفی آن‌ها را تحلیل کرد چیکا گروپ همواره آماده خدمت رسانی و مشاوره به مشتریان عزیز می باشد.

2- برنامه‌ریزی فضا

بعد از شناسایی نیازهای کاربران، باید برنامه‌ریزی فضای داخلی صورت گیرد.
در این مرحله، نیازهای کاربران به مواردی مانند نور، طراحی داخلی، سیستم
گرمایشی و سرمایشی و غیره تبدیل می‌شوند. همچنین در این مرحله، باید محل قرارگیری مبلمان، دکوراسیون و موارد دیگر تعیین شود.

انواع سبک های دکوراسیون داخلی

در طراحی داخلی سبک های متفاوتی مانند مینیمالیسم،مدرن،اسکاندیناوی و … وجود داردکه تفاوت های عمده ای با هم دارند.

دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

همان طور که از معنای کلمه مدرن پیداست این کلمه به معنای استفاده از لوازم تازه اختراع شده میباشد. خطوط تمیز و صاف،یک پالت رنگ ساده همراه با وسایلی تک رنگ از واجبات سبک مدرن هستند.سبک مدرن یک حس سادگی به همراه دارد.در این سبک از یک تک رنگ مخصوصا رنگ سفیدبرای پوشش دیوارها ، وسایل و …استفاده می شود. معمولا افرادی که به دنبال محیطی پر از آرامش هستند علاقه زیادی به طراحی داخلی مدرن دارند.

دکوراسیون داخلی به سبک مینیمالیسم

پرطرفدارترین سبک در بین انواع سبک های دکوراسیون داخلی،سبک مینیمال میباشد. در سبک مینیمالیست،لوازم موجود زرق و برق دار نیستند و پالت‌های رنگی به کار رفته در این سبک معمولا رنگ های خنثی سفید ، مشکی و توسی هستند.یکی دیگر از ویژگی های این سبک تضاد رنگ ها باهم برای خنثی نبودن بیش از حد فضا است. مهم ترین ویژگی سبک مینیمال خلوت بودن فضا است که باعث ایجاد یک آرامش خاصی در محیط می شود.طراحی داخلی کرج

سبک کابینت بوهیمیان

یک سبک دکوراسیون داخلی است که از جنبه‌های مختلفی از جمله هنر، طراحی و طبیعت الهام گرفته شده است. این سبک بیشتر در دهه ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ در مناطق جنوب آلمان، اتریش و جمهوری چک شکل گرفته است. سبک کابینت بوهیمیان شامل استفاده از رنگ‌های روشن و شاد، طرح‌های هنری و انحصاری، استفاده از چوب، فلز، شیشه و سایر مواد طبیعی و صنعتی است. این سبک شامل کاربرد پرده‌ها و رومیزی‌های پارچه‌ای، طرح‌های چاپ شده و گل‌های تزئینی نیز می‌شود.
سبک کابینت بوهیمیان دارای یک دید آزاد و خلاقانه است و معمولاً  طراحی‌های بیشتر و الهام‌گیری از طبیعت و هنرهای دیگر، به دنبال ایجاد فضاهایی روشن و پویا است. این سبک برای افرادی که به دنبال یک دکوراسیون جذاب و خلاق هستند مناسب است.

الگو های مناسب جهت انتخاب رنگ در طراحی داخلی کرج

یکی از اصلی ترین و مهم ترین مراحل در طراحی داخلی، انتخاب رنگ مناسب است جهت یافتن بهترین رنگ پاسخ چند پرسش قادر است به ما کمک کند. به عنوان مثال در این اتاق چه فعالیتی انجام می گردد و رنگ های طبیعی در آن چه رنگ هایی می باشد؟ و یا این اتاق به چه میزان نور و روشنایی احتیاج دارد و نیازمند محیطی شاد است یا آرام؟
انتخاب رنگ مناسب و الگو های آن حائز اهمیت می باشد. برای مثال رنگ های روشن در محیط های آرامش و سکون استفاده شده و سبب بزرگتر و فضادار شدن اتاق می گردند. حال آن که رنگ های پررنگ و تند، اندکی محیط را کوچک کرده و در سنت گرایی محیط تاثیر می گذارند.

هزینه طراحی داخلی

طراحی داخلی یک از کار هایی می باشد که یک عدد و رقم را در بر نمی گیرد زیرا هر خانه ای نیاز به طراحی متفاوت از دیگری دارد که سبب میگردد تا هزینه ها فرق کند زیرا نیاز هر خانه از طراحی داخلی با خانه دیگر دارای تفاوت است برخی خانه ها خوش ساخت اند و طراحی داخلی آنها کاری راحت و بدون دردسر می باشد اما برخی دیگر کاملا برعکس اند؛ همه ی این نکات بیان می کند که نمی توان برای طراحی داخلی یک عدد و رقم تعیین کرد و خانه نیاز به بازدید دارد.

برای اطلاع از هزینه طراحی داخلی قادر هستید همین حالا با مشاوران ما درتماس باشید

کابینت هایگلاس کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره