کناف کرج

کناف یکی از انواع سقف های کاذب مورد استفاده در دکوراسیون داخلی کرج است. کناف کرج ، مورد استفاده در امور بازسازی و یا تغییر دکوراسیون های است که با استقبال زیادی نیز روبرو شده است. کناف ها همان صفحات گچی هستند که با ورق کاغذ پوشانده شده اند. کناف ها برای ایجاد طراحی های متنوع بر روی دیوارها و سقف های کاذب بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

طراحی سایت در کرج

این متریال یکی از اصلی ترین مصالح بکار برده شده در ساختمان هایی که برای بازسازی خانه و ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند، کناف ها هستند که امروزه به جای گچ و ابزار مورد استفاده قرار می گیرند. برای اجرای کناف در کرج و شهرهای همجوار با متخصصین ما در مجموعه گروه داکوراسیون داخلی چیکا تماس بگیرید.

کانکس

کناف کرج

اجرای کناف کرج

گروه معماری چیکا با داشتنن بیش از یک دهه سابقه، متخصص در زمینه بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی منزل در کرج شما را در امر بازسازی خانه خود همراهی می کند. متخصصین ما در مجموعه چیکا سقف منزلتان را با توجه به سلیقه شما طراحی کرده و اجرای کناف را به بهترین شکل و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهند.

همکاران متخصص ما در مجموعه دکوراسیون داخلی چیکا آماده اجرای کناف کرج در طرح ها و مدل های مختلف برای شما همشهریان عزیز می باشند. برای طراحی و بازسازی فضای مورد نظر خود با همکاران ما در تماس باشید.

قیمت اجرای کناف کرج

کناف ها انواع مختلفی دارند و اجرای هر کدام از این مدل ها قیمت متفاوتی دارد که می توان بر اساس متراژ محل مورد نظر، قیمت آن را مشخص کرد. به منظور خرید و انتخاب کناف مورد نظر خود بهتر است از متخصصین در این رشته کمک بگیرید. گروه معماری چیکا پس از هماهنگی با شما، برای گرفتن اندازه و طراحی فضا مطابق نظر شما به محل مورد نظر اعزام شده و شما را در این زمینه همراهی می کند. برای گرفتن قیمت دقیق اجرای کناف کرج با مجموعه دکوراسیون داخلی چیکا در تماس بگیرید.

کناف کاری چگونه انجام می شود؟

کناف کاری یک تخصص در زمینه بازسازی دکوراسیون داخلی است که برای اجرای آن باید از متخصین این زمینه استفاده کرد. اجرای کناف کرج به چهار روش مختلف انجام می شود که هر کدام از روش ها بر اساس محل مورد نظر متفاوت می باشند. در ادامه متن این چند روش را برای شما بازگو می کنیم

کناف کرج

اجرای کناف کرج در دیوارهای کاذب پوششی

از این روش به منظور بازسازی سازه ها و ساختمان های قدیمی انجام می گیرد.اجرای کناف در دیوارهای کاذب پوششی به دو روش انجام می شود:

با استفاده از سازه

 در اجرای این نوع کناف کاری سازه های گچی کناف بوسیله پیچ کردن به سازه فلزی متصل به دیوار ایجاد می شود. در این روش اجرا، مقداری فاصله به منظور عبور تاسیسات الکتریکی بین سازه و سقف وجود دارد.

بدون استفاده از سازه

برای اجرای این نوع کناف ها ابتدا بوسیله یک خمیر لایه ای از گچ را مستقیم به دیوار وصل می کنند و سپس با استفاده از بتونه درزگیری را به روش نواری انجام می دهند.بعد از مرحله درزگیری، عملیات کاشی کاری و کاغذ دیواری به راحتی انجام می پذیرد.

آیا کناف کرج در برابر رطوبت و آب مقاوم می باشد؟

کناف در برابر رطوبت و آب مقاوم نمی باشد و در صورت قرار گرفتن در معرض آب و رطوبت، امکان اسیب دیدنش هست و گاهی تغییر شکل می دهد بنابراین، استفاده از کناف در محیط‌هایی که امکان دارد با رطوبت و آب رو به رو شوند، مانند حمام و آشپزخانه، توصیه نمی‌شود.

به همین علت، در این نواحی از سقف باید از سقف های ضد آب و مقاوم به جای کناف امورد استفاده قرار داده شود. در برخی از موارد، امکان دارد کناف با پوشش‌هایی مثل پوشش‌های ضدآب و ضدرطوبت پوشانده شود تا در برابر رطوبت و آب مقاومت بیشتری داشته باشد، اما این روش در کل توصیه نمی شود.

اجرای کناف در دیوارهای کاذب جداکننده

از این مدل کناف ها به منظور جداسازی فضای داخلی ساختمان استفاده می گردد. که این کناف کاری با استفاده از قاب های فولادی سبک انجام می شوند. این قاب های فولادی پیش ساخته صفحات گچی به صورت یک و یا چند لایه بوسیله پیچ های مخصوص به قاب های فولادی متصل می شوند.

کناف کرج

اجرای کناف مشبک در سقف کاذب

این نوع اجرای کناف در کرج ، بسیار پرکاربرد و پرطرفدار بوده و در اجرای آن از تایل های گچی و یا تایل های پوشالی استفاده می شود. این تایل ها بوسیله  آویزهایی به سقف متصل شده و در نهایت تایل های پیش ساخته به آن ها متصل می شوند. این نوع کناف کاری به دلیل تنظیم آسان ارتفاع و برداشتن تایل ها، به راحتی می توان تاسیسات درون سقف را بررسی کرد.

کناف کرج

اجرای کناف یکدست در سقف کاذب

جهت انجام این کناف کاری در ابتدا باید زیرسازی فولادی انجام شود.بعد از این مرحله، صفحه های کناف  سپس صفحات از طریق پیچ و مهره بر روی این زیر سازی محکم نصب می شوند. پس از اینکه کناف کاری انجام شد، مرحله درزگیری و بتونه کاری را انجام می دهند. این کناف کاری نسبت به سایر روش ها در اجرا سرعت بیشتری دارد زیرا بلافصله بعد از بتونه کاری می توان آن را رنگ آمیزی کرد. دراین کناف کاری نیز مانند کناف کاری مشبک می توان از به راحتی به تاسیسات دسترسی پیدا کرد.

بعد اتمام تمام مراحلی که در مطالب فوق ذکر کردیم، لازم است که ناهمواری ها را صاف کرده و سطح کناف را برای رنگ آمیزی مهیا کنید. اگر می خواهید رنگ آمیزی نتیجه بهتری داشته باشد از ماستیک استفاده کنید. به گونه ای که با لایه ای نازک و با ضخامت ۱ الی ۲ میلی متر روی سطح کار با ماستیک کناف انجام می شود. و در آخر برای جذب شدن بهتر رنگ یا کاغذ دیواری می توانید بعد از ماستیک از لایه ای آستر مانند بر روی سطح کار استفاده نمایید.

بهترین مارک کناف چیست؟

در ابتدا باید گفت که کناف انواع متفاوت و مختلفی دارد که به شرح زیر است:

 • کناف مارال
 • کناف پلاس
 • کناف ایران کنار
 • کناف کارانا
 • کناف ستاره سفید
 • کناف البرز و…

بهترین نوع سقف کناف از دو بخش کلی و دو بخش جزئی شکل گرفته می باشد:

 1. پنل گچ برگ و سازه (قسمت های اصلی)
 2. بتونه فرعی و طیف کناف (قسمت های مکمل)

مواد تشکیل دهنده کناف

ورق‌ های کناف از صفحات فیبری بسیار نازک و گچ تشکیل شده می باشد. اما بسته به متریالی‌ های دیگری در انواع کناف ضد رطوبت، ضد آتش و آکوستیک عرضه گردیده است. اما کناف ساده گچی جز پرمصرف ترین نوع کناف‌ ها به حساب می اید. بری مثال بیشتر سقف کاذب کناف، از نوع ورق‌ های ساده گچی می باشد ولی برای اجرای سقف کاذب کناف استخر و مکان هایی که از رطوبت بالایی برخوردارند از کنافی مورد استفاده قرار می دهند که سطح آن با یک لایه پی وی سی، روکش دار شده می باشد. برای اجرای سقف کاذب کناف، ابتدا ورق‌ ها گالوانیزه و آویز هایی به سقف اصلی وصل می کنند و سپس با استفاده از پیچ ورق های کناف را یکی یکی متصل می‌ نمایند در حال حاضر ورق‌ های کناف ساده، عایق در ضخامت ۶٫۵ میلیمتری، ۹٫۵ میلیمتری، ۱۲٫۵ میلیمتری و ضخامت ۱۵ و ۱۸ میلیمتری تولید می‌ گردد

اجزای تشکیل دهنده کناف چیست؟

 • RG صفحات گچی معمولی روکش دار:

این نوع از صفحات ساختاری ساده دارند و بیشتر برای مصارف معمولی مورد استفاده قرار داده می شوند

 • MR صفحات گچی که در برابر رطوبت مقاوم هستند:

این صفحات را بیشتر در مناطقی مورد استفاده قرار می دهند که از رطوبت بالایی برخوردار است. همچنین مکان هایی مانند استخر ها و … هم که رطوبت بالایی دارد بهتر است تا از این نوع صفحات گچی استفاده گردد.

 • FR صفحات گچی که در برابر حریق مقاوم هستند:

در مکانهایی که امکان وقوع حریق زیاد است بهتر است تا از این نوع صفحات استفاده گردد. بر روی ستون ها و مکان هایی مانند موتور خانه ها جا هایی می باشند که باید از این نوع پنل ها استفاده کرد.

 • FM صفحات مقاوم در برابر آتش و رطوبت:

مهندسی به کار رفته در این نوع صفحات پیشرفته تر بوده و به مراتب از انواع دیگر گران تر می باشد. این صفحات همانطور که از اسمش پیمشخص است در برابر رطوبت و آتش مقاوم هستند.

انواع کناف کرج

کناف کرج از انواع مختلفی برخوردار است که هر کدام از انواع کناف دارای ویژگی‌ای خاص و کاربردی می باشند. از انواع کناف سقف می‌توان به کناف ساده (RG)، کناف مقاوم در برابر رطوبت (MR)، کناف مقاوم در برابر آتش (FR) و کناف مقاوم در برابر آتش و رطوبت (FM) اشاره کرد.

کناف ساده (RG)

کناف ساده سطح و لبه‌ی بلندتر صفحات ان با پوشیده شده از مقوای محکمی است. از کناف ساده در سقف کاذب می‌توانه مورد استفاده قرار داد.

کناف مقاوم در برابر رطوبت (MR)

گچ صفحات کناف مقاوم در برابر رطوبت، و پوشیده شده از مواد مقاوم در برابر رطوبت می باشد.برای تشخیص این نوع کناف می‌توان از روی مقوای سبز رنگی که در پشت و روی آن‌ها چسبیده می باشد کمک گرفت میتوان کناف مقاوم در برابر رطوبت می‌توان برای اجرای سقف قسمت‌های مرطوب ساختمان مثل حمام و دستشویی و آشپزخانه به کار برد.

کناف مقاوم در برابر آتش (FR)

در کناف مقاوم گچ به کار رفته در برابر آتش حاوی الیاف فایبرگلاس می باشد. از کناف مقاوم در برابر آتش می‌توان در مکان‌هایی که امکان آتش‌سوزی وجود دارد مورد استفاده قرار داد.

کناف مقاوم در برابر آتش و رطوبت (FM)

این نوع کناف در گچ خود هم دارای الیاف فایبر گلاس می باشد و هم پوشیده شده با مواد مقاوم در برابر رطوبت است از این کناف‌ها در جاهایی که هم مرطوب می باشند و هم امکان آتش سوزی در آن‌ها وجود دارد استفاده می‌ گردد.

رنگ آمیزی کناف کرج

از ویژگی های مثبت و کاربردی کناف، امکان رنگ کردن پانل های آن می باشد؛ قبل از شروع رنگ آمیزی باید همه ی مراحل زیر سازی کناف کاری صورت گیرد تا سطح کار آماده دریافت رنگ گردد. بعد از نصب کناف ها باید عمل درزگیری یا همان بتونه کاری با دقت انجام شود تا تمامی درز های به وجود آمده با بتونه پوشانده و سطح کار یکدست گردد. چرا که در صورت وجود ناهمواری روی سطح کار رنگ آمیزی به خوبی صورت نمیگیرد. برای صاف کردن سطح کناف، از ماستیک کاری مورد استفاده قرار داده می شود که از مهم ترین مراحل ایجاد سقف کناف می باشد که در صورت انجام درست آن عمر کناف بیشتر خواهد شد.بدون انجام مرحله ماستیک کاری سطحی ناهموار خواهید داشت که در صورت رنگ خوردن جلوه ناخوشایندی به نمای ساختمان شما می دهد.
اگر از کناف به منظور پوشاندن دیوار ها استفاده می نماییدحتما تمامی بخش های آن مثل: کنار کلید پریز، گوشه قرنیزها و تمامی گوشه کنار ها را کاملا صاف نمایید. برای انجام هرچه بهتر این مراحل نیاز می باشد تا متخصصان ماهر را به کار بگیرید تا نتیجه نهایی زیبا و چشم نواز باشد. در رنگ کاری حتما از رنگ های مناسب و با کیفیت مورد استفاده قرار دهید چرا که این مرحله، مرحله نهایی کار محسوب می شود و تاثیر مستقیمی بر زیبایی نمای خانه دارد بنابراین این کار را با دقت و حوصله انجام بدهید .

کناف کرج

دیدگاهتان را بنویسید

دریافت مشاوره