نورپردازی در کرج

در دنیای معماری، نورپردازی را یک بخش جدایی ناپذیر از دکوراسیون و چیدمان می دانند که تعیین کننده محیط دکور شده می باشد. به همین دلیل، نورپردازی از اهمیت زیادی برخوردار است و باید با دقت و برنامه ریزی بالایی طراحی و اجرا شود. گروه معماری چیکا در کرج همواره تلاش می کند بهترین نورپردازی را در دکوراسیون شما طراحی و اجرا کند. نورپردازی در کرج تنوع زیادی دارد و همین امر موجب می شود شما در انتخاب یک نورپردازی صحیح و اصولی در محیط مورد نظر خود سردرگم شوید.

در این مورد بهتر است کار را به متخصصین و مهندسین مجموعه ما بسپارید. در ادامه برخی از انواع نورپردازی کرج را برای شما بازگو می کنیم تا بتوانید با داشتن اطلاعات مفیدی در این زمینه بهترین نورپردازی را برای فضای مورد نظر خود انتخاب کنید.

نورپردازی کرج

انواع نورپردازی کرج

در ابتدا بهتر است بدانید که نورپردازی ها بر اساس نور محیط و فضای مورد نظر صورت می گیرد. این مورد که هر فضا به چه مقدار نوری نیاز دارد، بسته به فعالیتی است که در آن فضا صورت می گیرد.خصوصی یا عمومی بودن فضا نیز در تعیین میزان نور دریافتی موثر است.

فضاهای عمومی به نور بیشتر و فضاهای خصوصی به نور کمتری نیاز دارند.  برای مثال، آشپزخانه،لابی، کلاس درس و لابی جزو محیط هایی است که به نور زیاد نیاز دارد. در مقابل این محیط ها، اتاق خواب، اتای تلویزیون، گاراژ و حمام از فضاهایی است که نور کمتری نیاز دارد. با توجه به این موارد، نورپردازی کرج به چند گروه تقسیم می شود:

  • نورپردازی عمومی یا محیطی
  • نورپردازی طبیعی
  • نورپردازی وظیفه ای یا موضعی
  • نورپردازی تاکیدی یا متمرکز
  • نورپردازی تزئینی

در ادامه به توضیح هر یک از انواع نورپردازی کرج می پردازیم.

خدمات گروه معماری چیکا:

بازسازی کرج

کابینت کرج، کابینت مدرن کرج، کابینت ام دی اف کرج

آینه تزئینی کرج

طراحی سه بعدی کرج

پوستر کرج

دکوراسیون داخلی در کرج

نورپردازی عمومی یا محیطی

این نوع از نورپردازی کرج به منظور روشن کردن عمومی و کلی فضا مورد استفاده قرار می گیرد. نورپردازی محیطی به منظور دیده شدن محیط اطراف انجام می گیرد و عموما برای فضاهایی استفاده می شود که روشنایی یکنواختی در محیط نیاز است. به منظور ایجاد نورپردازی محیطی می توان از لوستر، چراغ های سقفی توکار یا روکار و … استفاده کرد.

نورپردازی کرج

نورپردازی طبیعی

نورپردازی طبیعی به هنر طراحی و استفاده از نور خورشید گفته می شود. می دانیم که نور طبیعی خورشید قوی ترین نور موجود در زمین است. نور خورشید برای رسیدن به داخل ساختمان از پرده عبور کرده و با اندکی نور دلخواه فضای ساختمان را روشن می کند. در ساخت خانه ها باید به این مورد توجه شود که طوری خانه را بسازند که اصطلاحا نورگیر باشد و پنجره هایی به تعداد کافی داشته باشد.

نورپردازی کرج

بیشتر بخوانید: پوستر کرج

طراحی سایت در کرج

نورپردازی کرج از نوع وظیفه ای یا موضعی

نورپردازی موضعی به منظور یک کار خاص انجام می شود. این نوع از نورپردازی کرج به بالارفتن بازده کار بسیار کمک می کند. نورپردازی موضعی در قسمت هایی از فضا سایه ایجاد می کند و در واقع مکمل روشنایی است. برای ایجاد این نوع نورپردازی می توان از چراغ های ریلی، چراغ های آویز و … استفاده کرد.

نورپردازی تاکیدی یا متمرکز

همان طور که از نام این نورپردازی هم مشخص است، به منظور تاکید و تمرکز در یک قسمت خاص، طراحان از این نوع نورپردازی کرج برای محیط استفاده می کنند. برای بهتر نمایش دادن المان ها نیز می توان از نورپردازی تاکیدی استفاده کرد. چراغ های ریلی با لنز بسته از متریال مورد استفاده در این نوع نورپردازی هستند.

نورپردازی کرج

نورپردازی تزئینی

در برخی موارد، طراحان دکوراسیون داخلی از انواع چراغ ها و نورها صرفا به منظور یک المان تزئینی استفاده می کنند. این گونه نورپردازی ها صرفا جنبه ی تزئینی دارد و زیبایی محیط را دو چندان می کنند. تنها هدف از نورپردازی تزئینی، زیبایی بخشیدن به دکوراسیون است و کاربرد دیگری ندارد.

 مهم ترین عناصر طراحی دکوراسیون چیست؟

نورپردازی، یکی از مهم ‌ترین تکه‌ های پازل طراحی دکوراسیون می باشد
طراحان دکوراسیون، اهمیتِ نوع مناسبِ نورپردازی را در دکوراسیونِ داخلی می‌ دانند.

نورپردازی کرج

دیدگاهتان را بنویسید

دریافت مشاوره