انواع سینک های گرانیتی و مزیت های آن ها

همواره خرید وسایل آشپزخانه به عنوان قلب هر خانه ای، یکی از دغدغه های افراد است. برای حفظ تعادل و هماهنگی وسایل آشپزخانه، باید در انتخاب و خرید وسایل به میزان کافی دقت کنید. یکی از وسایلی که در خرید وسایل آشپزخانه باید به آن  دقت کنید، سینک ظرفشویی آشپزخانه است. این المان مهم انواع مختلفی دارد که سینک های گرانیتی در میان انواع دیگر سینک ظرفشویی آشپزخانه از پر طرفدارترین مدل ها هستند. در ادامه به بررسی ویژگی های انواع سینک گرانیتی آشپزخانه می پردازیم.

سینک گرانیتی آشپزخانه

جنس سینک گرانیتی آشپزخانه

از متریال سخت و جذاب موجود در جهان، گرانیت ها هستند. به همین دلیل یکی از به روزترین و جدیدترین مدل های سینک ظرفشویی، سینک گرانیتی آشپزخانه هستند ومی توان گفت یکی از اصلی ترین رقبای سینک های استیل، این دسته سینک های گرانیتی هستند. سینک های ظرفشویی گرانیتی از نظر جنس به دو دسته تقسیم می شوند:

جنس سینک گرانیتی آشپزخانه از سنگ های گرانیتی مثل کوارتز بوده و اکثرا با قیمت و کیفیت بالا موجود هستند. معمولا به این سینک ها، سینک های طبیعی گفته می شود.

دومین مورد از جنس سینک گرانیتی آشپزخانه ، مواد پلیمری مانند آکرولیک هستند. این دسته از سینک های گرانیتی محصولی شبیه به سنگ های طبیعی هستند که به گرانیت های مصنوعی معروف هستند.

بیشتر بخوانید: کناف کرج

انواع سینک گرانیتی بر اساس شکل و ظاهر

سینک گرانیتی آشپزخانه توکار

سینک گرانیتی روکار

سینک گرانیتی تک لگن

سینک های گرانیتی دو لگن

سینک گرانیتی آشپزخانه توکار

سینک های گرانیتی توکار زیبایی و ظرافت خاصی دارند. این مدل از سینک های ظرفشویی معمولا سلیقه افراد خاص پسند بوده و برای آشپزخانه های مدرن بسیار مناسب هستند. سینکهای گرانیتی آشپزخانه توکار در داخل کابینت قرار می گیرد. پس از قرارگرفتن این سینک ها در داخل کابینت، نصاب با دقت آب بندی سینک ها را انجام می دهد تا آب به درون کابینت ها نفود نکند.

در این مدل از سینک های ظرفشویی اگر آب بندی کابینت ها به درستی انجام نشود، کابینت های اطراف سینک باد کرده و تغییر شکل می دهند. به همین دلیل بهتر است بعد از هر دفعه شست و شوی ظرف ها، کابینت های اطراف سینک را خشک کنید.

سینک گرانیتی آشپزخانه

سینک گرانیتی روکار

سینک های روکار غالبا روی صفحه کابینت ها نصب می شوند و لبه های آن مشخص است. به دلیل نوع ساخت سینک گرانیتی آشپزخانه روکار آب به درون کابینت ها نفوذ نمی کند و نیاز نیست نصاب به مهارت حرفه ای نیاز داشته باشد.

یکی از مزیت های سینک های روکار مراقبت و نگهداری آسان آن است. اما این مدل سینک ها ظرافت و زیبای سینک های گرانیتی توکار را ندارد.

بیشتر بخوانید: کابینت کرج دکوراسیون داخلی در کرج

سینک گرانیتی آشپزخانه

سینک گرانیتی تک لگن

این دسته از سینک ها مخصوص آشپزخانه های کوچک است. سینکهای گرانیتی تک لگن و یا بدون سینی، برای آشپزخانههایی مناسب است که فضای کافی برای قرار دادن سینکهای بزرگ را ندارند. سینک های تک لگن برای خانواده های کم جعیت بسیار مناسب است.

بیشتر بخوانید: بازسازی کرج پوستر کرج

سینک گرانیتی آشپزخانه

سینک گرانیتی دو لگن

برای خانواده های پرجمعیت با ظروف زیاد، سینک های گرانیتی دو لگن بسیار مناسب است. سینک های دو لگن برای شستن و آب کشی ظروف در خانواده هاب پرجمعیت بسیار مناسب هستند و طرفداران زیادی نیاز دارد.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون کرج

سینک گرانیتی آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

دریافت مشاوره